субота, 19. април 2008.

IPAK PORAŽENA ČARLSTONKA :-(

Naša Čarslonka Jelena Janković je nakon lake pobede nad Rodionovom ipak zaustavljena na putu da odbrani titulu. Ruskinja Vera Zvonareva, koju je Jelena nedavno pobvedila, sada se revanširala za taj poraz. JJ je u prvom setu osvojila samo dva gema i protivnici dozvolila da joj dva puta oduzme servis. Ne sa puno muke, Vera je osvojila taj set sa 6:2. U drugom setu smo videli Jelenu i njenu igru kakvu inače gledamo tako da je u drugom setu ona napravila skoro identičan rezultat- 6:3. Nije imala snage za totalni preokret tako da je pružala sve manji otpor Zvonarevoj koja je to iskoristila i ostvarila pobedu od 2:1, u poslednjem setu rezultat je bio 6:2. Među četiri najbolje ušle su, pored Ruskinje Vere njena sunarodnica, protiv koje inače igra, Elena Dementijeva, mlađa sestra Vilijams i Aliz Korne.

Jelena je ovim porazom izgubila neke poene jer je branila titulu od prošle godine, ali će verovatno ostati na trećoj poziciji jer ostale ućčesnice imaju znatno manji broj poena na ATP listi od nje i neće je ugroziti bilo ko da osvoji turnir.